Przedszkole Kwiatki Św. Franciszka

Aktualności

Kategoria: Rok szkolny 2015/2016

Przedszkole Kwiatki Św. Franciszka

Aktualności

Kategoria: Rok szkolny 2015/2016

Stokrotki – Tańcograjka

Dzieci z grupy Stokrotki po raz kolejny odwiedziły ukochaną Bibliotekę na Żytniej. Tym razem w bibliotece były nie tylko książki, ale też instrumenty… tak, tak, tak… instrumenty. Panie, które na nich grały, zaprezentowały dzieciom muzykę ludową.... czytaj dalej

Koncert kapeli góralskiej

W grudniu wszystkie dzieci wzięły udział w koncercie kapeli góralskiej. Dzieci śpiewały kolędy wspólnie z zaproszonymi artystami. Miały okazję poznać instrumenty smyczkowe, a także dowiedzieć się, jak nazywają się poszczególne elementy... czytaj dalej

Warsztaty o niepełnosprawnych

Przedszkolaki z grupy Stokrotki wzięły udział w nowym, ciekawym projekcie. Panie, które odwiedziły naszą grupę, opowiadały o osobach starszych i niepełnosprawnych. Wykonaliśmy też świąteczne kartki dla osób starszych i samotnych. Miło jest dawać radość... czytaj dalej

Jasełka – Maki

16 grudnia w grupie Maki odbyło się spotkanie opłatkowe. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Po występie wszyscy podzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Najmłodsi niecierpliwie oczekiwali na poczęstunek... czytaj dalej

Bratki w bibliotece

12 grudnia 2105 grupa Bratki odwiedziła zaprzyjaźnioną bibliotekę dziecięcą na Żytniej. Dzieci słuchały opowieści na temat zwyczajów świątecznych. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę o Świętym Mikołaju. Można też było obejrzeć liczne książki o... czytaj dalej

Kiermasz

Grudzień to czas radosnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu, jak co roku, zorganizowany został kiermasz bożonarodzeniowy. Rodzice, dzieci, personel przedszkola – wszyscy włożyli wiele wysiłku w to, żeby powstały tak piękne ozdoby i... czytaj dalej

Maki – konkurs

8 grudnia 2015 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Najbardziej oryginalna ozdoba świąteczna”. Wybór był niezwykle trudny, ponieważ wszystkie prace zachwycały swoim urokiem i niepowtarzalnością. Ostatecznie zdecydowano, że: I... czytaj dalej

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Na grudniowe spotkanie ze Świętym Mikołajem niecierpliwie czekały wszystkie dzieci. We wtorek, 8 grudnia 2015, Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkole. Już od samego rana radośnie witał wszystkie przedszkolaki. Dzieci chętnie pozowały do zdjęć ze Świętym Mikołajem,... czytaj dalej

Msza Święta dla dzieci

W grudniu wszystkie dzieci i cały personel przedszkola uczestniczyli w Mszy Świętej odprawianej przez Ojca Andrzeja. Modliliśmy się w wielu intencjach, a także prosiliśmy Pana Boga o zdrowie i błogosławieństwo dla dzieci z naszego przedszkola urodzonych w listopadzie... czytaj dalej

Przedszkole Publiczne Kwiatki Św. Franciszka

ul. Rabsztyńska 5, 01-140 Warszawa
tel./fax. 22 631 81 42
rabsztynska@kwiatkifranciszka.edu.pl

ul. Dzielna 11A, 01-023 Warszawa
tel./fax. 22 632 77 99
dzielna@kwiatkifranciszka.edu.pl

NIP: 527-252-86-34

Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Piotra Skargi w Warszawie

 
Przedszkole Publiczne Kwiatki Świętego Franciszka

Przedszkole Publiczne Kwiatki Św. Franciszka

ul. Rabsztyńska 5, 01-140 Warszawa
tel./fax. 22 631 81 42
rabsztynska@kwiatkifranciszka.edu.pl

ul. Dzielna 11A, 01-023 Warszawa
tel./fax. 22 632 77 99
dzielna@kwiatkifranciszka.edu.pl

NIP: 527-252-86-34