jak byc dobrym rodzicem trudnego dziecka

Egide Royer

Drogi Czytelniku,
W książce, która trzymasz w ręku, autor z humorem i sympatią radzi rodzicom „trudnych” dzieci, wpadających w przedszkolu i w szkole w tarapaty, jak radzić sobie w tej kłopotliwej sytuacji. Dowiesz nie z niej , jak się zachować, gdy dyrektor szkoły wzywa Cię na dywanik, jak pomóc dziecku lub młodemu człowiekowi odnaleźć się w rzeczywistości szkolnej i porozumieć się z nim w domu.
Choć książka skierowana jest przede wszystkim do rodziców, jej myślą przewodnią jest współpraca rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i pedagogów szkolnych na rzecz dzieci, wykazujących problematyczne zachowania. Autor radzi, w jaki sposób dorośli mogą zjednoczyć siły, by wspólnie przyczynić się do adaptacji dziecka w szkole i osiągania przez nie sukcesów w nauce.