nasze malzenstwo potrzebuje lekarstwa

Robert i Rosemary Barnes

Pozostawianie żółtych samoprzylepnych karteczek na lodówce, wymiana zdań podczas oglądania telewizji, wymiana informacji – często tak właśnie wygląda porozumiewanie się między mężem i żoną.
W naszym zabieganym świecie często po prostu nie mamy czasu na bycie małżeństwem i poznawanie siebie nawzajem.
Dobrą receptą jest wpisanie naszego małżeństwa jako priorytetu do osobistego kalendarza i znalezienie czasu na bycie ze sobą. Małżeństwo powinno być bowiem czymś więcej niż umową między dwiema osobami, polegającą na regulowaniu rachunków, spaniu razem, wychowywaniu dzieci i dzieleniu się materialnymi dobrami.
Ma być cudowną więzią, w której dobro drugiej osoby jest ważniejsze niż własne. Takiej intymności nie można jednak osiągnąć bez uważnego wsłuchiwania się w drugą osobę i dzielenia się swoimi marzeniami. Dwoje nie może stać się jednym, dyskutując tylko o pracy, czy o tym, które z nich ma odebrać dziecko ze szkoły.
Niniejsza książka jest praktycznym poradnikiem, jak z byle jakiego związku stworzyć mocne, pełne siły i oddania małżeństwo. Jak w wypadku każdego problemu, im szybciej się nim zajmiemy, tym lepsze będą rezultaty kuracji.