„Skrzydlaci przyjaciele”

gru 12, 2020

W ostatnim czasie grupa KONWALIE realizowała projekt „Skrzydlaci przyjaciele”, który pomógł dzieciom poznać bliżej szczególnie te ptaki, które pozostają u nas na zimę. Na początku czterolatki podzieliły się tym, co już wiedzą o ptakach, ale też bardzo chętnie wyliczały to, czego chciałyby się jeszcze o nich dowiedzieć.

W kolejnych dniach dzieci wraz z wychowawczyniami zatrzymywały się nad tym tematem w różnych aktywnościach. Zajrzały między innymi do ptasiej spiżarni, dowiadując się, co jedzą, jakie ptaki oraz postanowiły powiesić karmnik wykonany z recyklingu w przedszkolnym ogrodzie.

Spotkanie ze skrzydlatymi przyjaciółmi okazało się też bardzo pomocne w doskonaleniu umiejętności przeliczania i uważnego słuchania, gdyż jednym z zadań dzieci było wykleić plakat, który zilustruje historyjkę o ptakach przylatujących do przedszkolnego ogrodu. W historyjce tej każdy szczegół był ważny: ile ptaków było w karmniku zamocowanym niżej, ile w tym zamocowanym wyżej, ile ptaków leciało jeszcze do karmnika… a ile siedziało na gałęzi. 

Dzieci z radością również przygotowały okolicznościową dekorację na tablicy witającej rodziców oraz dowiedziały się,  jak różnorodnie brzmią odgłosy ptaków w wierszu „Ptasie radio”… zawitały również cichutko w ptasim karmniku w czasie posiłku, oglądając filmik z ukrytej kamery.

Udział w projekcie nie tylko poszerzył wiedzę dzieci na temat ptaków, nie tylko pokazał ich wrażliwość na troskę o skrzydlatych przyjaciół, ale też pokazał, jak wiele można czerpać radości ze wspólnie wykonywanej pracy, co widać na zdjęciach.  Dzielne czterolatki z pewnością nie raz jeszcze zaangażują się w kolejne projekty.

Przedszkole Publiczne Kwiatki św. Franciszka

ul. Dzielna 11A, 01-023 Warszawa
tel./fax. 22 632 77 99
dzielna@kwiatkifranciszka.edu.pl

Przedszkole Publiczne Kwiatki św. Franciszka

ul. Dzielna 11 A, 01-023 Warszawa
tel./fax. 22 632 77 99
dzielna@kwiatkifranciszka.edu.pl