Wspólne dziękczynienie

Wczoraj przeżywaliśmy w naszej KWIATKOWEJ Społeczności przepiękny czas dziękczynienia – najpiękniejszy jaki może być, bo było to spotkanie przy Eucharystycznym stole .

Dziękowaliśmy we wspólnie przeżywanej Mszy Świętej za 15 lat istnienia Przedszkola Kwiatki Świętego Franciszka, za każde dobro, jakiego przez te lata tylu ludzi doświadczyło, za każdą KWIATKOWĄ Rodzinę, za Pracowników i wszystkich, którzy kiedykolwiek współtworzyli to wyjątkowe dla nas miejsce.

W czasie tego modlitewnego spotkania zawierzyliśmy nasze Przedszkole opiece Świętego Józefa, z którym bliskość duchową tworzyliśmy w sposób szczególny przez ostatnie 33 dni przygotowania do tej uroczystości.

Ks. Dyrektor pobłogosławił również kolejną już, prowadzoną przez Siostrę Dyrektor, Różę Różańcową, współtworzoną przez Rodziców, Dziadków i Pracowników KWIATKOWEGO Przedszkola, którzy podjęli się codziennej modlitwy w intencji naszej Społeczności.

Po Mszy Świętej dziękowaliśmy Ks. Dyrektorowi za zrealizowane pragnienie utworzenia Przedszkola i jego troskę o nie przez minionych 15 lat. Za tworzenie tego miejsca dziękowaliśmy wszystkim obecnym, zaznaczając, że są wśród nas Pracownicy, którzy również tworzą to miejsce od samego początku. Rodzice z radością wspominali swoje pierwsze dni tutaj, licząc, kiedy przyszli do naszego Przedszkola ze swoim pierwszym dzieckiem… Piękne to było spotkanie, pełne pokoju, wdzięczności…duchowe umocnienie.

Na zakończenie każdy otrzymał „KWIATKOWE ciasteczka”, wyjątkowe, bo nie można ich kupić w żadnym sklepie, prosto z naszej KWIATKOWEJ kuchni.

Dzisiejsza niedzielna Ewangelia również przypomina, jak ważne w przeżywaniu wiary jest dziękczynienie, pamięć o tym, aby cuda nam nie spowszedniały, abyśmy nie tylko prosili, ale byśmy mieli serca wdzięczne, zdolne do dostrzegania i nazywania dobra.

Wczorajsza wspólna Eucharystia wprowadziła nas pięknie w rok jubileuszowy. Dziękujemy za obecność każdego z Was. Tym, którzy nie mogli być obecni, za jedność duchową z nami.

Niech Pan Bóg Wam błogosławi!

Za każde dobro DEO GRATIAS!

Przedszkole Publiczne Kwiatki św. Franciszka

ul. Dzielna 11A, 01-023 Warszawa
tel./fax. 22 632 77 99
dzielna@kwiatkifranciszka.edu.pl

Przedszkole Publiczne Kwiatki św. Franciszka

ul. Dzielna 11 A, 01-023 Warszawa
tel./fax. 22 632 77 99
dzielna@kwiatkifranciszka.edu.pl